Yuvanız İçin İhtiyacınız Olan Her Şey:

ISITMA + SOĞUTMA + SICAK SU

Villa ve Lüks Konutlar İçin Ev Tipi Çok İşlevli Isı Pompaları

Newtherm ev tipi ısı pompaları, villa ve lüks konutların ısıtma, soğutma, sıcak su ve havuz suyu ısıtma ihtiyacını yüksek konfor, montaj kolaylığı, uygun fiyatı ve düşük elektrik tüketimi ile karşılamaktadır.

“Dayanıklılık, Yüksek Verim ve Konforlu İşletim” Newtherm cihazlarının sahip olduğu yüksek marka imajının ana nedenleridir.

Hava kaynaklı ısı pompaları; insanoğlunun pratik olarak faydalanabildiği en yüksek verimli ısı kazanım sistemlerinden biridir. Bir birim elektrik enerjisini şebekeden çekmekte, bunun üzerine çevre havasından aldığı enerjiyi ekleyerek, toplamda 4-5 birim olarak kullanımımıza vermektedir.

Isı pompalarının yatırımcısına ve kullanıcısına sağladığı önemli faydalar vardır:

Villa ve konutların tek bir enerji üreticisi ile kışın ısıtılması, yazın soğutulması ve yıl boyunca sıcak su sağlanması; hem yatırım, hem de işletme sürecinde büyük ekonomi ve büyük kolaylık getirmektedir.

Isıtma

Soğutma

Sıcak Su

Havuz

İnverterli Chofu Monoblok Isı Pompaları

İnverterli EcoVario Monoblok Isı Pompaları

İnverterli AllVario Monoblok Isı Pompaları

AirPool Monoblok/Split Isı Pompaları

düşük enerjili ısı dağıtım ekipmanları ile

MAKSİMUM KONFOR

35/30°C de Yerden Isıtma:

Sağlıklı, yüksek konforlu, çabuk ısıtan, uzun ömürlü yerden ısıtma sistem uygulamaları.

35/30°C sıcaklık rejiminde çalışan yerden ısıtma sistemleri, 55/45°C sistemlere kıyasla daha sağlıklıdır: 30°C altındaki düşük döşeme sıcaklıkları ile sağlığa zararlı organizmaların oluşmalarına izin vermezler, döşeme üzerinde biriken tozların kalkmasına sebep olmazlar.

45/40°C de Düşük Sıcaklık Radyatörleri:

Sağlıklı, yüksek konforlu, çabuk ısıtan, cebri üflemeli, çok sessiz, çok özel radyatörler.

45/40°C sıcaklık rejiminde çalışan düşük sıcaklık radyatörleri yüksek sıcaklık radyatörleri gibi hacim içerisinde istenmeyen sıcaklık farkları yaratmazlar, sağlığa zararlı organizmaların oluşmalarına izin vermezler, döşeme üzerinde biriken tozların kalkmasına sebep olmazlar.

17/22°C de Yerden Serinletme:

Mevcut yerden ısıtma sisteminin yaz işletmesinde 17/22°C rejiminde serinleme için kullanılması. Sistem terleme sıcaklığının üstünde çalıştırılmaktadır.

Yerden serinletme, bina yapısını serinlettiği için tüm binada kararlı, dengeli ve ekonomiktir.  Tüm binada taş binaların serinliğini yaşarsınız.

17/22°C de Radyant Serinletme:

Tavanda içinde 17/22°C rejiminde soğuk su dolaşan paneller ile tavandan soğutma yapılması. Tavandan soğutma tavan panelleri ile yapılabileceği gibi, yüksek soğutma kapasitesi gerektiren hacimlerde aktif ve pasif kiriş uygulamaları da yapılabilir. Sistem terleme sıcaklığının üstünde çalıştırılmaktadır.

Tavandan serinletme bilinen en konforlu soğutma yöntemidir. Hacim içerisinde hem planda, hem de düşeyde çok dengeli bir serinlik dağılımı mevcuttur. Cebri havalandırmanın fan sesi de olmadığı için “sessiz soğutma” olarak da bilinir.

Yazın 17/23°C, Kışın 45/40°C de FanCoil Üniteleri:

Yaz işletmesinde yerden serinletme ile uyumlu olarak 17/23°C de, kış işletmesinde de 45/40°C de çalıştırılan süper sessiz, rakiplerine göre çok ince (yalnız 13 cm!) döşeme tipi, kaset tipi, gizli tavan tipi fancoil üniteleri.

Yerden serinletme sistemine destek olarak günün pik yüklerini karşılamak üzere salon ve ortak hacimlere hizmet verecek şekilde seçilmektedir.

Yerden serinletme yapılmayacak, hacim soğutma ve ısıtma yükleri fancoil cihazları ile karşılanacaksa, her hacme fancoil cihazı konulması gerekmektedir. Bu durumda tesisat 7/12°C de çalıştırılacaktır.

PCF Nem Alma Cihazları:

Fazla nemi havadan ayıran sağlıklı, yüksek konforlu, yüksek performanslı nem alma cihazları.

Nem alma cihazlarımız bina ısıtma/soğutma tesisatına bağlanmazlar, bağımsız çalışırlar. Nem alma cihazlarımız yaşam alanlarında kullanılabileceği gibi, özellikle özel kapalı yüzme havuzlarında oluşan fazla nemi almak için de kullanılmaktadırlar.

Isı Pompaları Ekonomiktir

Yandaki tabloda, Türkiye’de 09/2015 tarihinde geçerli olan yakıt fiyatları baz alınmış ve değişik yakıt cinsleri kullanarak ısıtma yapan kazan/kombi sistemleriyle, ısı pompalarının enerji tüketim maliyetleri karşılaştırmalı olarak verilmiştir (yıllık ortalama COP ~ 4,5):

Bize Ulaşın

0532 232 1560

bilgi@aslaner.com.tr

    Adınız (gerekli)

    Epostanız (gerekli)

    Konu

    İletiniz

    Eklenecek Dosyalar